DSC01823fot. Magdalena Matlak

Dzisiaj będzie trochę sentymentalnie i z przemyśleniami. Zastanawiam się, czy dla Was także grudzień jest miesiącem „innym” niż wszystkie. Już staram się napisać, co to oznacza dla mnie. W żadnym innym miesiącu czas nie upływa mi tak przyjemnie, jak właśnie w grudniu. Po cichu analizuje sobie miniony rok, co udało mi się osiągnąć, co bym jeszcze chciała zrobić i zmienić w swoim życiu. Nastawienie do dnia codziennego zmieniają mi pojawiające się dekoracje świąteczne, które sprawiają, że wszystko staje się kolorowe i magiczne. Idąc po sklepach obserwuje ludzi, jak z wielkim zaangażowaniem wybierają prezenty dla swoich pociech i wychodzą z coraz to większymi pakunkami :). Czuję już tą atmosferę gdy jestem u swoich rodziców a mama planuje, pyszności, jakie będą na wigilijnym stole. Pomimo krótkich dni i długich wieczorów, co mnie na początku zawsze przygnębia, staram się ten czas umilić sobie zapachowymi świecami i ozdobnymi świecami, które tworzą domową atmosferę. A w wazonie na komodzie ustawiam świeże kwiaty, aby wprowadzić troszkę wiosennej świeżości do domu. Moje odczucia w grudniowym miesiącu …..

CIESZĘ SIĘ z tego, co spotkało mnie i moją drugą połowę w tym roku, przeprowadzka do swoich czterech kątów, wyjazd w góry i wzorowo ukończony pierwszy rok kosmetologi 🙂

CZUJĘ SIĘ trochę znużona panującą porą roku.

DOCENIAM to co mam i spotkało mnie w moim życiu i jestem wdzięczna każdego dnia, za te wspaniałości.

CHCIAŁABYM aby nic w moim życiu nie zmieniało się na gorzej i zdać ważny dla mnie egzamin w styczniu.

MYŚLĘ o nadchodzących Świętach i o tym, że w marcu kończę 30 lat, co sprawi, że już nigdy nie powiem, że mam te 20 parę.

SŁUCHAM wszystkiego co mi wpadnie w ucho, piosenka dla mnie musi mieć to coś i nie zawsze jest to jej treść a głównie muzyka.

CZYTAM ostatnio jedynie materiały do egzaminu. Zaniedbałam się książkowo i nie jestem z tego dumna, bo dawniej pochłaniałam książki.

NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ gdy ubierzemy za kilka dni po raz pierwszy choinkę w naszym domu 🙂

To na tyle z moich grudniowych przemyśleń i odczuć. Ciekawi mnie, czy wy również robicie sobie takie małe podsumowanie w grudniu ?

DSC01822fot. Magdalena Matlak

DSC01820fot. Magdalena Matlak

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *